Bahçeşehir Gölet iki katına çıkıyor

Bahçeşehir Gölet iki katına çıkıyor Atmaca grup Bahçeşehir Gölet alanının genişletilmesi ile ilgili hazırlanmış olan ihaleyi kazanmıştır. Bahçeşehir halkı tarafından Gölet olarak anılan alan 2.etap Gölet projesiyle 2 kat daha büyük bir yeşil alana sahip olacaktır. Bahçeşehir Göleti'nin habitat ödülü almış olan yeşil alanı, yeni yapılacak olan rekreasyon çalışmaları sonrasında mevcut haline oranla, çıtayı bir hayli yükseltecektir.

Normal şartlarda da konut alanına yasak olan bölge için, bu proje kapsamında herhangi bir konut projesi yapılması söz konusu değildir. Bahçeşehir Gölet bölgesi, şu anda gölet alanında var olan yapılaşma doğrultusunda, halkın kullanımına açık, yürüyüş alanları, bisiklet yolları, çocuklar için daha geniş oyun alanları ve daha çok yeşilin olduğu, bölge halkının daha çok doğa ile iç içe güzel vakitler geçirdiği İstanbul'un en büyük park alanlarından biri haline gelecektir.

Atmaca Grup, düşünce ve fikirlere önem vermektedir. Bu proje için dileyenler, Başakşehir Belediyesinin paylaşmış olduğu www.goleticinfikrimvar.com sitesine girerek fikirlerini buradan iletebilir veya goleticinfikrimvar@atmaca.com.tr adresine mail atabilirler. Gölet Projesi bölge halkının fikirleri doğrultusunda hazırlanacak projeler arasında yapılacak olan yarışma sonucunda tamamlanacaktır.

Atmaca Grup şimdiye kadar yaptığı tüm projelerde doğa ve çevre dostu olmayı ilke edinmiş ve bu doğrultuda hareket etmeye devam edecektir.