“Ağrı’nın Zirvesinde Teknoloji Yarışması” ilk değerlendirme toplantısı düzenlendi

“Ağrı’nın Zirvesinde Teknoloji Yarışması” ilk değerlendirme toplantısı düzenlendi

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Ağrı ilçe milli eğitim müdürleri, projeden sorumlu şube müdürleri ve ilçe genelindeki tüm lise müdürleri katıldı.

Ağrı Valiliği himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Hayrettin Atmaca Sağlık, Eğitim ve Teknoloji Geliştirme Vakfı’nın Ağrı genelindeki tüm ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlediği ”Ağrı’nın Zirvesinde Teknoloji Yarışması” çerçevesinde ilk toplantı Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek ve öğretmenlerin katılımıyla düzenlendi.

Teknoloji yarışmasının çok önemli bir proje olduğunun ve herkesin el birliğiyle bu projeye gereken hassasiyeti göstermesi gerektiğinin altını çizen Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek; yarışmanın amacı, etapları ve ödül hakkında bilgiler verdi.

İl genelindeki tüm lise öğrencilerinin yarışmaya katılabileceğini belirten Kökrek; “Yarışma ile öğrencilerin teknolojik tasarımlar yapmaya teşvik edilmesi, teknolojiye olumlu yönde ilginin artırması ve mesleki becerilerini geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Birinciye 75 bin lira, ikinciye 50 bin lira ve üçüncüye 25 bin lira ödülün verileceği yarışma ön eleme ve final etabı olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Ön elemede başarılı olan okulların malzeme ihtiyaçlarının tamamı Hayrettin Atmaca Sağlık, Eğitim ve Teknoloji Geliştirme Vakfı tarafından karşılanacaktır” dedi.

Toplantıda, proje ile ilgili Şube Müdürü Mehmet Özmüş tarafından sunum yapıldı. Toplantı soru cevap bölümünün ardından  sona erdi.

Comments are closed.