Başkanımızın Mesajı

“Önemli şeyler bir anda yapılamaz; ufak şeylerin bir araya getirilmesiyle oluşur.” Vincent Van Gogh

Adem Atmaca

Değerli iş ortaklarımız ve çalışma arkadaşlarım;​

Birlikte birçok başarı hikayesini, deneyimi ve güzel anıları biriktirdiğimiz 45 yılı geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyorum. Atmaca Holding olarak yarım asra yaklaşırken, köklerimizin daha da sağlamlaştığını, dallarımızın ise sürekli yeni tomurcuklarla dolduğunu görmek umut ve gurur veriyor.

Bugün İstanbul’dan ülkemizin on binlerce noktasına, hatta dünyanın farklı ülkelerine ulaşan ürünlerimizin hikayesi, Hayrettin Atmaca’nın 1979 yılında Ağrı’daki ilk girişimi ile başladı. Öngörüsü ve girişimci ruhu ile beyaz eşya ve elektronik cihazlar satarak ticarete giriş yapan Hayrettin Atmaca, 1988 yılında İstanbul’da Tahtakale Pir Han’da açtığı dükkân ile markanın globalleşme yolculuğundaki ilk adımını attı. Aynı yıl yurt dışına yaptığı bir iş seyahati sırasında dönemin en sevilen teknolojik aletlerinden biri Walkman ile tanışan Hayrettin Atmaca, bu cihazları Türkiye’ye getirdi. Demonte olarak gelen bu ürünler, yine emek ve umutla İstanbul’da son ürün haline getirilip, satış noktalarına gönderildi. O dönemde Türkiye’ye ilk walkman’i getirerek önemli bir başarı elde etti ve böylece SUNNY Elektronik doğdu. Bu adımla, Atmaca Holding’in büyüme ve gelişme serüvenden unutulmaz ve feyz alınacak bir mihenk taşını da bizlere emanet etmiş oldu.

Walkman ile başlayan bu hikâye zamanla müzik seti, radyo teyp, uydu alıcısı gibi geniş bir ürün yelpazesine ulaştı. 2004 yılında İstanbul’da kurduğumuz 110 bin metrekarelik modern üretim tesisimiz ise; televizyon, küçük ev aletleri ve uydu alıcısı sektöründe Türkiye’de en büyük elektronik üreticileri arasında konumlanmamızı sağladı. Artık hem Türkiye’nin dört bir yanına hem de Avrupa’nın birçok noktasına kendi ürünlerimizi ulaştırdığımız bir noktaya geldik.

Çocuk yaşta babam Hayrettin Atmaca ile kazandığım bu deneyimler, zaman içerisinde önemli hayat tecrübelerine dönüştü. Yaptığımız işe saygı duymak, insanlara değer vermek bizim temel değerimiz oldu. Değerlerimizden uzaklaşmadan, duruşumuzu bozmadan ülkemiz için çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Bizim yolumuzu aydınlatan her zaman eğitimin, bilimin ve teknolojinin ışığı oldu. Bize yol açan bu ışığı gelecek nesillere de rehberlik etmesi amacıyla gençlerle paylaşıyoruz ve paylaşmaya da devam edeceğiz. Elimizin uzandığı her noktada sadece ürünlerimizle değil ürettiğimiz katma değerli projelerimizle var olmaya özen gösteriyoruz.

Atmaca Holding olarak bugünlere çok kıymetli mesai arkadaşlarımızla beraber geldik. Beraber çok çalıştık; hayal ettik, tasarladık, ürettik… Ailemizin her bir ferdi yeni hedefler belirlerken her zaman daha iyisi için emek verdi. Sonuçta hep güzel işlere imza attık. Artık yaklaşık 2 bin kişiyle, kocaman Atmaca Holding ailesiyiz.

En büyük zenginliğimiz biriktirdiğimiz değerlerimiz; fabrikamızın her alanında bize güç katan kadın çalışanlarımız, ülkemizin yetiştirdiği kıymetli mühendislerimiz, teknikerlerimiz, stratejimize destek veren iş ortaklarımız ve yarınlarımızı güzelleştirecek gençlerimiz, öğrenciler ve öğretmenler… Bunları korumak ve büyütmek için biz Atmaca Holding olarak hep burada olacağız.