“Ağrı’nın Zirvesinde Teknoloji Yarışması” 2024 Ön Elemesi 19-22 Aralık 2023’te!

Ağrı'nın Zirvesinde Teknoloji Yarışması 2023-2024 ön eleme etabı 19-22 Aralık Tarihlerinde Düzenlenecek. 148 Farklı Grupta, Toplam 740 Öğrenci Tasarladıkları Robotun Engelleri Aşarak Bitiş Çizgisine En Kısa Sürede Ulaşması İçin Yarışacaklar.

Ağrı’nın yanı sıra Iğdır, Kars ve Ardahan illeri de dâhil edilerek kapsamı genişletilen ve bu yıl ikinci kez düzenlenecek olan Ağrı’nın Zirvesinde Teknoloji Yarışmasının ön elemeleri 19-22 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek.

148 farklı grupla toplam 740 öğrencinin yarışacağı yarışmanın büyük finali ise 15 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleştirilecek.

Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen yarışmanın yoğun katılım talebi alması üzerine, kapsamı genişletilerek, Iğdır, Kars ve Van illerinin de dâhil edildiği yarışmanın bu yıl ki konsepti “Robo Rally Yarışması” olarak belirlendi.

4 öğrenci ve bir danışman öğretmenden oluşacak takımlar, tasarladıkları robotların belirlenen parkurda engelleri aşarak bitiş çizgisine en kısa sürede ulaşması için yarışacaklar.

Düzenlenecek yarışma ile Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde eğitim gören tüm ortaokul ve lise öğrencilerinin teknolojik tasarımlar yapmaya teşvik edilmesi, teknolojiye olumlu yönde ilginin artırması ve mesleki becerilerini geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

1.’ye 75.000, 2’ye 50.000 ve 3’üncüye 25.000 TL ödülün verileceği Ağrı’nın Zirvesinde Teknoloji Yarışmasında geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da ön elemede başarılı olan ve finalde yarışacak tüm okulların malzeme ihtiyaçları Hayrettin Atmaca Sağlık Eğitim ve Teknoloji Geliştirme Vakfı tarafından karşılanacak.

Comments are closed.