“Ağrı’nın Zirvesinde Teknoloji Yarışması” 2024 Protokolü İmzalandı.

Ağrı'nın Zirvesinde Teknoloji Yarışması 2024 protokolü imzalandı. Bu yıl ikincisi düzenlenen ve Ağrı’nın yanı sıra Iğdır, Kars ve Van illeri de dâhil edilerek kapsamı genişletilen yarışmanın ön elemesi 20 Aralık 2023 finali ise 15 Mayıs 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

12.10.2023- AĞRI – Ağrı Valiliği himayelerinde, Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Hayrettin Atmaca Sağlık Eğitim ve Teknoloji Geliştirme Vakfı arasında Ağrı, Iğdır, Kars ve Ardahan genelindeki tüm ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenecek olan ‘‘Ağrı’nın Zirvesinde Teknoloji Yarışması’’ protokolü 12 Ekim 2023 Perşembe günü imzalandı.

Ağrı Valiliği Toplantı Salonunda düzenlenen imza törenine; Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz, Ağrı Valisi Mustafa Koç, Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Servet Canlı, Kars İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Kaya, Ardahan İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ACAY, Sunny Elektronik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adem Atmaca ve SUNNY Elektronik A.Ş yöneticileri katıldı.

Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen yarışmanın yoğun katılım talebi alması üzerine, kapsamı genişletilerek, Iğdır, Kars ve Van illerinin de dahil edildiği yarışmanın bu yıl ki konsepti “Robo Rally Yarışması” olarak belirlendi.

4 öğrenci ve bir danışman öğretmenden oluşacak takımlar, tasarladıkları robotların belirlenen parkurda engelleri aşarak bitiş çizgisine en kısa sürede ulaşması için yarışacaklar.

Düzenlenecek yarışma ile Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde eğitim gören tüm ortaokul ve lise öğrencilerinin teknolojik tasarımlar yapmaya teşvik edilmesi, teknolojiye olumlu yönde ilginin artırması ve mesleki becerilerini geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

1.’ye 75.000, 2’ye 50.000 ve 3’üncüye 25.000 TL ödülün verileceği Ağrı’nın Zirvesinde Teknoloji Yarışmasında geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da ön elemede başarılı olan ve finalde yarışacak tüm okulların malzeme ihtiyaçları Hayrettin Atmaca Sağlık Eğitim ve Teknoloji Geliştirme Vakfı tarafından karşılanacak.

Comments are closed.