SUNNY BİLİŞİM MERKEZİ AÇILDI

SUNNY Teknoloji Ar-Ge Merkezi ve Çatalca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan iş birliği protokolüyle hayata geçirilen Çatalca SUNNY Bilişim Merkezi açıldı.

SUNNY destekli Çatalca Bilişim Merkezi 10 Ekim 2023 Salı günü gerçekleştirilen törenle eğitim hayatına başladı. Çatalca SUNNY Bilişim Merkezi’nde 10-17 yaş arası 300 öğrenci, yazılımdan robotik kodlamaya diledikleri alanlarda eğitim alabilecek.

SUNNY mühendisleri ve Bilişim öğretmenleri tarafından 6 farklı atölyede eğitim verecek okulun açılışına; Çatalca Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Çatalca Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Aydın, Çatalca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Hakkı Damat, SUNNY A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Adem Atmaca, SUNNY Teknoloji A.Ş mühendisleri, Çatalca SUNNY Bilişim Merkezi öğrencileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Törende konuşan SUNNY A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Adem Atmaca, eğitime destek vermenin önemine değinerek, özellikle gençlerin istedikleri her şeyi başarabileceğine dikkati çekti.

Türkiye’de bir ilk olan SUNNY Bilişim Okulunda yetişecek öğrencilerin ileride çok güzel işler yapacağına inancının tam olduğunu belirten Adem Atmaca konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Rahmetli babam Hayrettin Atmaca doğup büyüdüğü Ağrı’da kilometrelerce yol gidip eğitim almaya çalışmış, dönemin zor şartlarında yetişmiş bir insandı. Ancak Ağrı’dan çıkıp bugün dünya devleriyle yarışan SUNNY markasını kurdu. Bizleri yetiştirdi. Binlerce insana istihdam sağladı. Bunlar çok güzel örnekler. Bu okulda eğitim alacak çocuklarımız da belki yarının önemli isimlerinden olacak.”

Günümüzün dili: Yazılım

Çağın teknoloji çağı olduğunun altını çizen Çatalca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Hakkı Damat, “Önceden bilgisayar kullanmayı bilmek, İngilizce ya da başka bir dil bilmek oldukça büyük bir avantajdı. Günümüzde ise “yazılım dili” de bilinmesi gereken bu dillere eklendi” diyerek; yazılım, Robotik Kodlama, Tasarım ve Üretim Teknolojileri, 3D Modelleme, Çizim, Stop Motion kurslarının verileceği Çatalca SUNNY Bilişim Merkezi’nde eğitim gören öğrencilerin de ileride önemli işler başarabilecek potansiyele sahip gençler olduğunu belirtti.

SUNNY Yönetim Kurulu Başkanı Adem Atmaca’ya eğitime verdikleri desteklerden dolayı teşekkür eden Çatalca Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Aydın, SUNNY’nin verdiği desteğin tüm şirketlere ve iş adamlarına örnek olması temennisinde bulundu.

“SUNNY desteği ile okulumuzu teknoloji ile bir araya getirdik. Bu destek ile buradaki eğitim kalitesini çok daha üst noktalara taşıyacağız” diyen Çatalca Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş; SUNNY destekli bilişim okulunun örnek bir model olduğunu belirterek; “Teknoloji çok hızlı yenilendiği için aynı hızla eskiyebiliyor. 20 yıl önce yapılmış bir meslek okulunun makine sistemi günümüz ihtiyaçlarını karşılamaktan uzak hale geliyor. Dolayısıyla bu tür özel şirketlerimizin teknolojinin yenilenmesi konusunda okullara verdiği desteği çok değerli buluyoruz” ifadelerini kullandı.

Açılışa katılan öğrencilerin 3 boyutlu yazıcıda hazırladığı plaketleri protokole, hediyeleri ise davetlilere sunmasının ardında tören son buldu.

Comments are closed.