AĞRI’NIN ZİRVESİNDE TEKNOLOJİ YARIŞMASI SONUÇLANDI!

Ağrı’nın Zirvesinde Heyecan Dolu Robot Yarışması! I Emek, Heyecan ve Azim Dolu Bir Zafer Yolculuğu

Ağrı’nın Zirvesinde Teknoloji Yarışması Hayrettin Atmaca Vakfı ve Ağrı Valiliği’nin ortak çalışması kapsamında hayata geçirildi. 

Ağrı Valiliği, Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Hayrettin Atmaca Sağlık Eğitim ve Teknoloji Geliştirme Vakfı tarafından, Ağrı genelindeki tüm ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen ‘‘Ağrı’nın Zirvesinde Teknoloji Yarışması’’ ön eleme ve final olmak üzere iki etapta tamamlandı.

Tohumları 2022 yılı Kasım ayında atılan projede ön elemeye 68 grup katılırken, ön elemede projesini başarıyla tamamlayan 20 okul final etabına kaldı.

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde eğitim gören tüm ortaokul ve lise öğrencilerinin teknolojik tasarımlar yapmaya teşvik edilmesi, teknolojiye olumlu yönde ilginin artırması ve mesleki becerilerini geliştirilmesini ayrıca teknolojik ilerlemenin yurdun dört bir yanına yayılmasını amaçlanan yarışmada 1.’ye 75.000, 2’ye 50.000 ve 3’üncüye 25.000 TL ödül verildi.

Öğrenci ve öğretmenlere gerekli teknik desteği Sunny Teknoloji Arge  Merkezi Genel Müdürü Baki Onur GÜR ve Sunny Teknoloji mühendisleri verirken, robot tasarımı için gerekli tüm malzeme ihtiyacı ise Sunny Elektronik A.Ş tarafından karşılandı.

Yarışmanın jüri üyeliğini; Sunny Teknoloji Arge  Merkezi Genel Müdürü Baki Onur GÜR, Sunny Elektronik A.Ş Pazarlama Direktörü Melike OĞUZ, Sunny Teknoloji Arge Merkezi Yazılım Mühendisi İbrahim İNCE, Sunny Teknoloji Arge Merkezi Yazılım Mühendisi Gökçe KAYA, Sunny Teknoloji Arge Merkezi Donanım Mühendisi Murat ULUSOY, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Öğretim Görevlisi Ömer OKUCU, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Mehmet Mehdi KARAKOÇ,  Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü MEBBİS Yöneticisi Şevket KOTAN, Ağrı Eleşkirt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Başyardımcısı Mehmet TOSUN yaptı.

Comments are closed.