Çinli devin robotları Türkiye’de üretilecek.

Türkiye’nin önemli üreticilerinden Sunny Elektronik, Çinli robot süpürge markası Viomi’nin bazı modellerini Türkiye’de üretecek.

Pandemiyle birlikte üretim üssü konumunu güçlendiren Türkiye, yabancı firmaların üretim adresi olmaya devam ediyor. Son olarak Türkiye’nin en büyük üç elektronik üreticisinden biri olan Sunny Elektronik, Türkiye’de robot süpürgeleriyle pazarda önemli bir yer edinen VIOMI IoT@Home ile işbirliğine gitti. Ana hissedarı Xiaomi olan Çinli firma ile ürün geliştirme, üretim, satış ve dağıtım alanlarında partnerlik anlaşması imzalayan Sunny, Türkiye’de ürettiği ürünleri sekiz Avrupa ülkesine satacak. Sunny Elektronik Yönetim Kurulu Başkanı Adem Atmaca, “2022’ye daha güçlü girmek istiyoruz. Türkiye’de ilk kez robot süpürge üretimine de başladık. Robot süpürgeler erişilebilir fiyatlarla çok yakında iç piyasada olacak, sonra da Avrupa pazarına sunacağız” diye konuştu.

İstanbul’daki Sunny Elektronik mağazasında Viomi markasının Alpha 2 Pro, V5 ve V5 Pro modelleri üretilecek. Sunny Elektronik, Viomi robot süpürgelerinin üretiminin yanı sıra satış sonrası destek ve dağıtım konularında da yetkili olacak. Bu nedenle Türkiye’deki robot süpürge pazarının önemli sorunlarından olan “satış sonrası destek bulamama” sorununa çözüm getirecek. Bu sayede Türkiye’de robot süpürge pazarında kısa sürede büyük büyüme bekleniyor. Birinci yılın sonunda Pazar payının yüzde 30’a ulaşması hedefleniyor.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir