Sunny Esenyurt’ta üretecek Londra’ya satacak.

İngiltere’ye adım attık hedefte Almanya var.

Cep telefonu üretimi için Samsung’la el sıkışan Sunny, markalı ürün ihracatında atağa kalktı. İtalya’da televizyonları yok satan şirket, bu yıl İngiltere pazarına ofis açarak hedef büyüttü. Patron Adem Atmaca, “Henüz yolun başındayız, İngiltere’den sonraki hedefimiz Almanya” diye konuştu.

Küresel elektronik devi Samsung ile yaptığı işbirliğinin ardından dikkatleri üzerine çeken Sunny, ihracat atağına kalktı. Yurtiçinde son üç yılda pazar payını yüzde 16’ya çıkaran şirket, Avrupa’da markalı büyümeye odaklandı.
Şirketin strateji değişikliğine gitmesinde kasım ayında İtalya’daki alışveriş şenliklerinde Sunny’nin en çok satan TV markası olmasının payı büyük. Geçen yıl ihracatta hızlı bir yükseliş gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Atmaca Elektronik Yönetim Kurulu Başkanı Adem Atmaca, “İhracatımız pandemiye rağmen 2020’de zirve yaptı. Satış gelirlerimizin yüzde 30’una yakınını yurtdışından elde ettik. Kasım ayındaki alışveriş şenliklerinde başarılı strateji yürüttük. İtalya’nın efsane cuma kampanyasında 32 inç televizyonumuz en çok satan ürün oldu” dedi.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir