“Ne Yaptığınız Değil, Nasıl Yaptığınız Önemli”

“Ne Yaptığınız Değil, Nasıl Yaptığınız Önemli”

Lise ve üniversite öğrencilerinin teoride öğrendikleri bilgileri pratikte de deneyimleme şansı bulması adına başlatılan staj programımız sona erdi.
İş hayatına ilk adımı Atmaca Holding ailesinde atan gençlerimize pırıl pırıl bir gelecek dileyen Yönetim Kurulu Başkanımız Adem Atmaca, iş hayatına atılacak gençlerle tavsiyelerini paylaştı.

Yapılan iş ne olursa olsun en iyi şekilde yapılması gerekliliğinin altını çizen Atmaca; “Ne yaptığımız değil, nasıl yaptığımız önemli. Şuanda yaptığınız şey her ne ise onu en iyi şekilde yapın. Günü yarın ne yapacağınızı düşünerek geçirmeyin. Tabii ki herkesin bir ideali veya kendini görmek istediği bir nokta vardır ama ona ulaşmanın yolu, sadece bunu hayal etmekten geçmiyor. Bugünün yaptıklarını en iyi şekilde yapmaktan geçiyor” dedi.

Atmaca sözlerini şöyle sürdürdü;

“Sizden beklenenden daha iyisini yapabilmek çok önemlidir. Çünkü herkesin çevresinde oluşturduğu bir beklenti vardır. O beklentiyi karşılamak sizi olduğunuz yerde tutar. Beklentinin altında kalmak sizi görünmez kılar.

Ama ufacık bile olsa beklentinin üzerine çıktığınız anda ayrışır, fark edilir hale gelirsiniz. Özellikle şu dönemde, bilim ve teknolojinin bu kadar ileri seviyede olduğu günümüzde gençlerin fark edilebilir olması gerekiyor.”

Farkındalık oluşturabilmek için kişisel gelişimin önemine de değinen Atmaca Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adem Atmaca, gençlerin dünya trendlerini yakından takip etmesi gerektiğini belirterek “Yalnızca ilgi duyduğunuz alanlarda değil, her alanda okuyun. 1 cümleden bile öğrenecek çok şey olabilir. Teknoloji hızla ilerliyor, günün gerekliliklerini anlayabilmek için sürekli kendinizi geliştiriyor olmanız gerekir” ifadelerini kullandı.“Gençlere Desteğimiz Sürecek”

Atmaca Holding çatısı altında yer alan tüm markaların gençlere desteğinin süreceğini belirten Atmaca, “Gençlere staj imkânı sunulması fazlasıyla desteklediğim bir konu. Çünkü lise ve üniversite öğrencilerinin gerçekten yeteneklerini sergileyebilecekleri alanların oluşturulması gerekiyor. O yüzden, mümkün olduğunca çok gence ulaşabilmek gerekiyor. Bu sebeple iş rutinimize zarar vermeyecek şekilde maksimum sayıda gence firmalarımızın her departmanında, teorik bilgilerini pratik etme şansı vermemiz gerekiyor” dedi.

Atmaca Holding çatısı altında yer alan Sunny, Axen, Woon, Elton gibi pek çok farklı markanın, başta televizyon olmak üzere küçük ev aletleri, akıllı robot süpürge gibi tüketici elektroniğinin en önemli ürünlerini ürettikleri vurgulayan Atmaca, gençlerimize Ar-Ge’den Ür-Ge’ye, pazarlamadan insan kaynaklarına kadar pek çok farklı departmanda staj imkânı sunmaya devam edileceğini söyledi.

Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir